Oda TV – Müyesser Yıldız’ın çağrı yaptığı bilişim uzmanlarından yanıt… Çok haklı ciddi bir ihlal

Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ın çağrısına Koray Peksayar, Tuncay Beşikçi ve Cem Say’dan destek geldi.

Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ın çağrısına Koray Peksayar, Tuncay Beşikçi ve Cem Say’dan destek geldi.

Müyesser Yıldız 12 Haziran’da “devletin gizli kalması gereken bilgilerin açıklanması” suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Cezaevinden yazılarına ve haberlerine devam eden Müyesser Yıldız bugünkü “Hepinizin gözü önünde cinayet işlendi haberiniz var mı” başlıklı yazısında, polisin gözaltı sırasında sadece kendisinin değil oğlunun da bilgisayarlarına ve cep telefonlarına da el konulduğunu anlattı. Yıldız, “’dijitallere el koymak’ amacıyla geldikleri halde uzman personel olmadığı gerekçesiyle imajlarını almadan, poşetlere doldurup götürdüler Bilgisayar mühendisi olduğu için oğlumun işi, geleceği söz konusuydu. Bu yüzden daha ben gözaltındayken en azından onun bilgisayarlarının imajının alınıp iade edilmesini istedik” ifadelerini kullandı.

Gözaltına alındığı günden itibaren 24 gün geçmesine rağmen hal bir haber ve iade olmadığını söyleyen Yıldız, konuyla ilgili bilişim uzmanları Göktürk Üçoluk, Koray Peksayar, Tuncay Beşikçi ve Cem Say’dan yardım istedi.

“ÇOK CİDDİ BİR HAK İHLALİDİR”

Yıldız’ın yardımına bilişim uzmanları sosyal medya hesaplarından yanıt verdi. Cem Say “lütfen okuyun” diyerek haberi paylaşırken, Tuncay Beşikçi “Müyesser Yıldız dijital delliler konusunda sabıkası çok kabarık bir büroya güvenmemekle haklı. Yardım etmek isterdim ama beni davet etmezler ki” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Oda TV