Yurt Gazetesi – Erdoğan’a proje sunumu yapacak mühendise siber suikast mı yapıldı?

FETÖ’nün Mor Beyin kumpasını çözen adli bilişim uzmanlarından Tuncay Beşikçi, şahsi blog adresinde çok çarpıcı bir yazı kaleme aldı…

Beşikçi’nin yazısına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Türkiye’nin dışarıya bağımlı olduğu bir silahın yerli projesini sunmak üzere olan ismi açıklanmayan mühendise pedofili suçlaması yapıldı. Suçlamanın kaynağını oluşturan ihbarlar, ABD merkezli ABD Ulusal Kayıp ve Sömürülen Çocuklar Merkezi (NCMEC) tarafından Türkiye’ye gönderildi.

İhbarlara göre Türk mühendis, bilgisayarından sahte bir Facebook hesabı açarak içeriğinde çocukların olduğu cinsel görüntüleri internete yükledi. Ancak Bilgi Teknolojileri Kurumu’na ulaşan ihbar, ihbarı alan teknisyen tarafından saat farkı yanlış belirlenerek emniyete aktarıldı. Bu durum da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a silah projesinin sunumunu yapacak Türk mühendisin pedofili ile suçlanmasına yol açtı.

Fakat Tuncay Beşikçi’nin aktardığına göre adı açıklanmayan Türk mühendis, kendisine yönelik suçlamanın, silah projesi nedeniyle kumpasın bir parçası olduğunu savundu.

Tuncay Beşikçi’nin BTK’ya çağrı yaparak yazdığı o yazının tamamı için tıklayınız…